пʼятниця, 19 березня 2021 р. 

21 березня -  Міжнародний День людини із синдромом Дауна.  Він вибраний не випадково, це двадцять перший день третього місяця, який пов’язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей день став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром. У грудні 2011 року    Генеральна Асамблея ООН оголосила             21 березня Всесвітнім днем людей з синдромом Дауна. Синдром одержав назву на честь англійського лікаря Джона Дауна, який вперше дослідив генетичну аномалію в 1866 році.

У цей день проводять щорічний міжнародний флешмоб "Lots of Socks". Його мета - звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Усім охочим пропонують одягати різнокольорові шкарпетки, щоб зрозуміти як живуть люди з цією проблемою під пильними поглядами суспільства.

     Працівники Рахівського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю долучилися до  всесвітнього  флешмобу.

 


Немає коментарів:

Дописати коментар